Yiyelim İçelim, Okuyalım Yazalım Romanı ile Gültekin Emre

Okuması oldukça keyifli ve insanı içine çeken bir yapıda. Bu yerlerde yemesi içmesi bir o kadar güzelken bir yandan da okumasının bu kadar keyifli olması adeta bu kitap ile insanlara gösterilen durumlardan bir tanesi. Her ne kadar insanlar kitap içerisinde yazarın sadece yedik ve içtikleri yer alacak gibi düşünüyor olsa bile konu pek de öyle değil. Çünkü içerisinde bunların dışında bulunacak oldukça farklı konular da yer alıyor.

Yiyelim İçelim, Okuyalım Yazalım İncelemesi ve Ana Fikir

Yiyelim İçelim, Okuyalım Yazalım kitabı adeta yedisinden yetmişine kadar yer alan herkesin okuması adına yazılan bir kitap. Ülkemizde yer alan ortak olan haberlerden ziyade bir de ortak olan haberler kitabın içerisinde yerini alıyor. Ancak bir yandan da yazarın bir anda haberlerinden sonra yedikleri içtikleri ya da ülke güzellikleri anlatırken kendinizi bulmanız söz konusu.

Meyveler için yazılmış olan şiirlerden ya da romanlardan alınan kısımlardan yeme ya da içme ile alakalı olan alıntılar bir anda insanların kendini kitap içerisinde bulmasına yardımcı olacak. Özellik ile kitap içerisinde yer alan Hasan Ali Topbaş için olan alıntı insanların bir hayli kahkaha tufanı içerisine düşmesine yardımcı oluyor.

Kitabı okuduktan sonra insanlarda adeta gördükleri yerleri ya da yedikleri şeyleri bu kadar özel bir şekilde yazma istekleri oluşuyor. Bakıldığı zaman içerisinde yer alan oldukça hoş olan şiirler, romanlara ait olan sayfalar, gazetelerden alınmış yazılar dikkatleri çekiyor. Bunları bir de yıllar sonra hatırlamak yeniden herkesin kendisini kitaba bir anda kaptırmasına yardımcı oluyor. Bu yüzden herkesin kesinlik ile okuması gereken nadir kitaplardan bir tanesi olduğunu söylemek de mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir