Sokratis’in Oyunları – Kitap İncelemesi

Polisiyeye gerçekten çok uzak bir okuyucu olarak sizlere bu yazıda fikrimi değiştiren bir roman ve bir yazardan bahsedeceğim. Sokratis’in Oyunları adlı polisiye romanı geçtiğimiz günlerde bir şans vererek okumak istedim.

 Ancak bu zamana kadar okumadığım için de gerçekten pişman oldum. Çünkü Suphi Varım gibi usta bir yazarı bu zamana kadar nasıl kaçırdım diye kendime kızdım. Bu kitabı polisiye sevenlere ve sevmeyenlere gerçekten şiddetle tavsiye ederim.

Romanımız İzmir’in güzel sokaklarında geçiyor. 1900’lü yılların başında geçen romanda fevkalade betimler ile adeta kendinizi o tatlı sokaklarda hissediyorsunuz. Sizlere gayet samimi ve tanıdık gelecek romanın baş karakteri Sokratis Eliseos ile güçlü bir bağ kuracaksınız.

Yazarın güçlü ve kıvrak kalemi sayesinde romanın akıcılığı içinde kaybolacak, kitabı hiç elinizden bırakmak bile isteyeceksiniz. Hiçbir zaman heyecanı bitmeyen bir kitap olduğu için de elinizden hiç kitabı düşürmeden sayfaları çevirecek ve kitabı çok da kısa bir süre de bitireceksiniz.

Kitabın sonunda da gerçekten bir şok yaşadığımı ve tatlı bir tebessüm ile bitirdiğimi söylemek istiyorum. Siz de okuyup kitabı bitirdiğiniz anda güzel şeyler hissedeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir