Sevdiklerim- Siri Hustvedt

Siri Hustvedt 1955 yılında Amerika dünyaya gelmiştir. Kitapları birçok dile çevrilmiş ve okunmuştur. Sevdiklerim kitabını 2003 yılında yazmış ve bu kitabı ile büyük bir başarıya ulaşmıştır. Kitabın içerisindeki karakterler insanların hayatlarında yer edinebilir ve uzun süre kafalarını yorabilirler. Bu kitapta sanatçı birisi olan Bill ile tarihçisi Leo’nun dostluğu anlatılır. Kitaptaki iki karakter de zaman içerisinde eşlerini ve çocuklarını olay örgüsüne dahil eder. Kitabın içerisindeki her karakter çok derin ve ilginçtir. Bütün karakterler için ayrı olarak kitap yazılması mümkündür, kitap bitiminde okuyucu karakterler için birçok farklı düşünceye sahip olur.

Sevdiklerim Kitabının Konusu

Sevdiklerim kitabı 1975 senesinde geçer. New York’ta bir sanat galerisinde gezinirken sanat tarihçisi olan Leo Hertzberg, muhteşem olduğunu düşündüğü bir tablo görür. Bu tabloyu görür görmez satın alan Leo, tablonun yaratıcısı ile tanışmak ister.

Bill Weshcler ile Leo arasında böylece güzel bir arkadaşlık başlar. Kitap sadece Leo ile Bill tanıştıktan sonrasını konu almaz. Kitap içerisinde 25 yıl öncesine dayanan bazı anılara da yer verilir. Leo’nun kendi kurduğu ailesi ile alakalı bazı sorunlar ortaya çıkacaktır. Ardından Bill’in ailesinde de benzer sorunlar olduğu görülecek ve ortaya çıkan bazı çift taraflı olaylar olacaktır. Bu kitap içerisinde bütün insani ilişkilere yer verilmiş ve hepsi ile bir sorgu yapılmıştır. Aile ilişkileri, arkadaşlık, aşk ve cinsellik hepsinin sorgusu kitabın içerisinde yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir