Sefiller – Victor Hugo

1800’lü yıllarının başlarındaki Fransa’nın anlatıldığı Sefiller Romanı o dönemdeki Fransa yoksulluğunun aynı zamanda ahlaki bir çöküntüye de yol açtığını anlatıyor. İnsanların sefalet içerisinde yaşadıkları Fransa’nın anlatıldığı kitap, bütün çocuklara klasik edebiyatın incilerinden bir tanesini okuma şansını veriyor.

Kitap Hakkında

Jan Valjan’ın hayatını ve onun hayatına girmiş olan insanları anlatan kitapta okuyucular, Fransa’yı, kötülüğü, iyiliği ve yoksulluğu da okuyorlar. Romanda Jan Valjan’ın yıllarca hapis yatması ardından bir iyilikle karşılaşması ve buna rağmen yine de kötülük yapması anlatılıyor. Bunun ardından bir papaz Jan Valjan’ı geri dönülmez şekilde değiştirerek iyiliği kaçınılmaz bir hale getiriyor. Kitap çocuklar için özenle yalın bir hale getirilmiştir.

Bir papazın bilgeliği ve küçük bir kızın sevgisi ile değişen adamın hikâyesini anlatan romanda okuyucuların dünya üzerinde neler yapabileceklerini görmelerini de sağlıyor. Sefiller Victor Hugo tarafından yazılmış olan dev bir eser. Victor Hugo bu dev romanının ön sözünü ise şu sözleri ile bitiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir