On Küçük Zenci – Agatha Christie

Agatha Christie’nin yapıtı olan On Küçük Zenci romanı, birbirlerini tanımayan on kişiden oluşan grubun Zenci Adası’na giderek başlarından geçen sürükleyici olayları anlatmaktadır. Edebiyat, Polisiye, Korku- Gerilim türünde olan On Küçük Zenci, okuyucuları bir korku serüvenine sürüklemektedir.

On Küçük Zenci Kitabı Konusu

Hikaye, hepsinin birer birer gizlediği ve korktukları sırları bulunan 10 kişinin Zenci Adası’nda olan ıssız denilebilecek bir malikaneye davet almasıyla başlıyor. Malikâneye giden bu 10 kişilik grubu bir sürpriz beklemektedir.

Onları malikaneye davet eden ev sahibi orada bulunmamaktadır. Bu on kişi geçmişlerindeki karanlık sırları haricinde başka hiçbir şeyleri olmadan bu adada mahsur kalmışlardır. On Küçük Zenci Romanı burada heyecan verici ve sürükleyici bir hale gelmektedir. Konuklar bir süre sonrasında karanlık sırlarını sırayla birbirlerine anlatmaya başlarlar. Bunun ardından da teker teker ölürler.

Kitabın Ana Fikri

Kitapta, insanların ne olursa olsun günahlarından kaçamayacakları savunulmaktadır. İnsanlar karanlık sırlarını uzun süre boyunca kendi içlerine tutsalar bile bu sırlar bir gün gün yüzüne çıkacak ve suçlu olan insanların cezasını çekecekleri anlatılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir