Nermin Yıldırım

Basın yayın bölümünden mezun olan yazar, meslek hayatını gazetecilik ve televizyon sektöründe farklı branşlarda sürdürmüştür. Bu zamanlarda da edebiyat ilgisi başlamış ve edebi kimliği ortaya çıkmıştır. Nermin Yıldırım tarafından yazılan eserler birçok dile de çevrilmiştir. Bu sayede yazdığı romanlar ülke sınırlarını aşmış ve geniş bir kitleye hitap etmiştir. Öykü ve roman türündeki eserleri edebiyat dünyasına önemli katkılar yapmıştır. Yazarlık üzerine oluşturulmuş programlara katılarak gelişimini de sürdürmüştür.

Eserleri

Yazar, kendi eserleri dışında farklı yazarları kitaplarına da katkı sağlamıştır. Murathan Mungan imzalı bir eserde kendine ait öyküsü ile yer almıştır. Remzi Karabulut imzalı olan bir diğer öykü kitabında da yazdığı öyküye yer verilmiştir. Yine bu şekilde yazar arkadaşları tarafından öyküleri farklı kitaplarda birleştirilmiştir.

İlk romanını 2011 yılında yayınlamıştır. ‘Unutma Beni’ adını verdiği bu eseri okuyucu ile buluşmuş ve beğeni kazanması ile de önemli eserler arasına girmiştir. Bu yıllardan sonra roman sayılarını arttırmıştır. ‘Saklı Bahçeler Haritası’ adlı romanı kendi üslubunu en iyi şekilde yansıttığı eserlerinden bir tanesidir. Son yıllarda yayınlanan ‘Dokunmadan’ ve ‘Misafir’ adlı eserleri yazar tarafından edebiyat dünyasına kazandırılmıştır. Sakin ve akıcı üslubu romanların sürükleyici bir şekil almasına da yardımcı olur. İşlenen konular herkesin ilgisini çekebilecek özellikte olduğu için de kitaplar geniş kitlelere ulaşmıştır.

Nermin Yıldırım modern edebiyatın önemli temsilcilerinden bir tanesidir. Öykülerdeki kurguları okuyucuyu kendisine hayran bırakmaktadır. ‘Kırmızı Kar’ isimli öyküsü okuyucu ile buluştuğu önemli eserlerden bir tanesidir. Kullandığı anlatım tekniği romanlarında ve öykülerinde ortaktır. Bu sayede yazar tüm eserlerinde kendine has bir tarz edinmiştir. Farklı ülkelerde yapılan yazarlık üzerine söyleşilerde de görev almış ve eserlerinin daha geniş kitlelere ulaşmasını emekleri ile sağlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir