Muzaffer Buyrukçu

Yazar, zorlu koşullar altında bir çocukluk ve gençlik dönemi geçirmiştir. Muzaffer Buyrukçu bu dönemlerde farklı alanlarda çalışarak geçimini sürdürmeye çalışmıştır. Okul hayatı yine bu geçim sıkıntısı nedeniyle yarıda kaldı ve meslek hayatına memur olarak devam etti. Erken bir emeklilik isteği ile beraber edebiyata olan tutkusunu daha çok yansıtmaya başladı. Öykü, roman türünde birçok eser vermeye başlamış ve bu eserlerini okuyucu ile de buluşturmuştur. 2005 yılında yaşadığı bir dizi sorun nedeniyle son zamanlarını yatağa bağımlı bir şekilde geçirmiştir.

Eserleri

Yazar edebiyat hayatına başlarken öncelikli eserlerini şiir türünde ortaya koymuştur. Bu zamanlarda arkadaşlarıyla kitap da yayınlamıştır. Fakat kendini yakın hissettiği öykü türüne geçiş yapmış ve bu türde eser vermeye devam etmiştir. İlk öyküleri farklı dergilerde yayınlanmış ve bir eseri de bu zamanlarda ödüle layık görülmüştür. Modern edebiyat üzerine eserleri incelemesi ile bu akıma kendini çok yakın hissetmiştir.

1959 yılında ilk kitabını da yayınlamış ve geniş kitlelere ulaşmıştır. ‘Korkunun Parmakları’ adlı bu eser okuyucuyu oldukça memnun etmiş ve yazara olan ilgi de artmıştır. Beğenilen yazarlar arasına da girerek edebiyat dünyasında kendine çok önemli bir yer edindi. Sonraki çalışmalarında ise bu memnuniyetin altında kalmamak adına hep çok çalıştı.

Öykü türünde ilk eseri ‘Katran’ adıyla yayınlanmıştır. Sonraki zamanlarda sıklıkla öykü türünde eserler yayınlayarak okuyucu karşısına çıkmıştır. 2005 yılında hastalanmadan önce yazdığı son öykü eserlerinden biri olan ‘Ay Kokuyor’, okuyucu tarafından da beğenilmiştir. Günlük türünde de farklı eserleri edebiyat dünyasına kazandırmıştır. İlişkiler üzerine de konular içeren bu eserler, farklı konuları ile dikkat çekmiştir. Şiir türü ile başladığı edebiyat hayatı farklı türdeki eserleri ile ilerlemesini sürdürmüştür. Muzaffer Buyrukçu imzalı eserler edebiyatımıza büyük katkı sağlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir