Mizah Kitap Önerileri

Hayat üzerinde insanlar her zaman oldukça farklı olmaktadır. Tabi ki bu konu okunan kitaplar ile de aynı olmaktadır. Bazıları daha çok dram tarzı kitaplardan hoşlanırken bazıları da daha çok mizah kitaplarından hoşlanır. İşte bu noktada sizler için bir liste hazırladık. Sizler de mizah kitap önerileri arasından kendiniz için uygun olan alternatifleri tercih edebilirsiniz.

Mizah İçin Okunacak Kitaplar

Adeta geyik muhabbetlerinin ve ironiler ile oluşturulan ortamların dibine vurmak isteyenlerin kesinlik ile okuması gereken kitaplar vardır.

1. Şimdiki Çocuklar Bir Harika – Aziz Nesin

Türk edebiyatının mizah türlerinin başında gelen Aziz Nesin bu kitabında da çocukların ana babalarını eleştirirken bir yandan da öğretmenleri ve büyüklerini nasıl eleştirdiklerini yalın bir dil ile gösteriyor.

Okurken insanların gülmekten karnına ağrılar girmesi de olası durumlardan bir tanesi.

2. Her Garson – Murat Sevinç

Daha yirmili yaşlarında ve oldukça toy halde olan bir gencin Londra sınırlarında garsonluk yaptığı anlarda başına gelen anılardan oluşuyor. Oldukça komik bir dil ile anlatılması adeta herkesin gülme krizine girmesine de yardımcı olacak.

3. Sanki Sen Aynı Ben – Cem Güventürk

Kendine özgü bir yolu olan yazarın bu kitap içerisinde de birçok farklı ironi ile okurlarına gelmesi karikatür hayatındaki başarısını devam ettirmesinden belli oluyor.

4. Seksten Öncesi – Hasan Kara

Yoğun dünya ile ülkede olan gündemlerden sıyrılarak espri dünyasına adım atmak isteyenlerin kesinlik ile okuması gereken eserlerden bir tanesi. Farklı hayatlardan gelen durumları, dönemleri ve bu noktada insan ilişkileri ele alınarak oldukça komik anlar anlatılıyor.

5. Ölmeden Önce Gülmeniz Gereken 1000 Karikatür – M. K. Perker

İçerisinde bin farklı karikatürün yer aldığı ve her biri ile insanları ayrı gülme krizine sokan eserlerden bir tanesi. O halde sizler de bu kadar güldürü tufanı içerisinde yer almak adına hemen kendiniz için edinin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir