Mevzumuz Derin – Ahmet Büke

Ahmet Büke 1970 yılında Manisa da dünyaya gelmiştir. Edebiyatımıza kazandırdığı eserler sayesinde ödüller almıştır. Romanlarındaki derin kurgusu, üslubunun farklılığı ve olayları anlatış biçimi ile kendisine çok büyük bir okuyucu kitlesi oluşturmayı başarmıştır.

Bir yazarı bize çeken anlatımı ve hayal gücü değil midir zaten? Hal böyle olunca Ahmet Büke hakkında merak edilen çok fazla soru olmaktadır. Bu sorulardan bazıları Ahmet Büke kimdir? Eserlerinin içeriklerindeki kurgu nasıldır? Eserlerinde kullandığı dil ve üslup özellikleri nasıldır? Ve buna benzer çok fazla merak edilen soru vardır. Her sorunun cevabının ayrıntılı ve doğru bir şekilde bulunamayacağını biliyoruz. Bizde sizler için ayrıntılı olarak bazı soruların cevaplarını yanıtlamaya çalıştık. Mevzumuz Derin – Ahmet Büke kitabı ve kitabın konusunun içeriği sizlerle…

Mevzumuz Derin Kitabının İçeriği Nedir?

Mevzumuz Derin kitabının biraz içeriğinden bahsedecek olursak Bedo adında bir karakterden bahsedelim. Bedo karakteri üniversite sınavına hazırlanan ve bu yüzden de dershaneye giden bir karakterdir. İzmir de annesi ve dedesi ile yaşamaktadır. Bedonun telefonuna gizemli bir kişi tarafından sms gönderilmekte ve dershanenin belirli bölgelerine bazı kitaplar bırakılmaktadır. Bedo ve yakın arkadaşı bu gizemli kişinin kim olduğunu ve neden belirli kitapları sms yolu ile bedoya iletmeye çalıştığını bulmak için çabalarlar.

Tüm bu olaylar olurken babasını geçmişte kaybetmiş olan bedo panikataklar ve sinir krizleri geçirmektedir. Bu gizemli kişi zor olan hayatını iyice zorlaştıran bir etken olarak karşısına çıkmaktadır. Annesi ve dedesinin babası ile ilgili söyledikleri şeylerin derin anlamlarını çözmeye ve kendi içinde doğru cevabı bulmaya çalışsa çok zorlanır. Annesi ile iletişim kurma yeteneği düşük olduğundan dolayı da olayları kendi içinde yaşamaktadır. Bu durum onu zorlar ve psikolojik açıdan içsel bunalımlar yaşamaya başlar.

Babasının yokluğu ile sınanan bedo için gözünü her açtığı gün cevabını bulması gereken soru işaretleri ile doludur. İnsanın en çok zorlandığı ve kendini yorgun hissettiği şey de cevapları bulunmamış sorular değil midir? İçimizi kemirip duran, zor ayakta tutan o sorular… Eğer yapbozun parçalarından biri bulabilirse hiç kuşkusuz devamı de gelecektir. Ama en zor olan ise yapbozun o parçasını bulabilmek. Sizde bu derinlemesine soru işaretleri ile dolu olan kurgunun içerisine girip bu kurguyu içinizde hissetmek istiyorsanız Mevzumuz Derin – Ahmet Büke kitabını temin edebilirsiniz. Okuma yapacak olan bütün okuyucular şimdiden iyi okumalar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir