Kurtlar Sofrası – Atilla İlhan

Özet

Gazeteci olan Mahmut Bey’in araştırma yaptığı haber için Katip Rıza ile randevu ayarlar. Randevuya gittiğinde ise Katip Bey değil başka bir ile gelir. Kendini Kati Bey’in gönderdiğini söyler ve onunla gelmesini söyler. Bu adamla giden Mahmut Bey yolda iki kişinin daha ortaya çıkması ile dövülmeye başlar. Ellerinden zorla kaçan Mahmut Bey ardından Katip Rızaya ulaşamaz ve meraklanır. Bu adamlar buluşma öncesi Katip Rızayı da dövüp başına adam bırakmışlardır. Katip Rızayı bulan Mahmut bey bir plan yaparak onu kurtarır ve akabinde bir çok olay gelişir.

Mahmut Bey eğer bulursa eksik birçok taşı yerine koyabileceği bir isimi bulmaya çalışır. Bu kişi Sezai Yılmazdır ama bulmak için İzmir’e gitmesi gerekir. İzmir’e gitme kararı alan Mahmut Bey kız arkadaşı Ümit’i ve gazeteyi bırakmak zorunda kalır. Fakat bu sırada kız arkadaşı Ümit’in uzak davrandığını fark eder ve ayrılırlar. Mahmut Bey, yolsuzluk yaptığı için Keleşoğlu’nun peşine düşer. Kız arkadaşı Ümit ise Keleşoğlu’nun ölmüş eşi olan Maide’nin kızıdır. Fakat Ümit ne babasına ne de annesine benzememektedir.

Ana Fikir

Basın ve eğlence sektörünün ve gençliği durumunu anlatmak için yazılmıştır.

Şahıslar ve Olaylar

Mahmut Bey (Mahmut Ersoy): Cesur ve işine bağlı bir gazetecidir. Yapılan yolsuzlukları ortaya çıkartmaya çalışıyordur.

Ümit: Mahmut’un kız arkadaşıdır ve gizemli bir şekilde öldürülen Mahmut’un neden öldürüldüğünü bulmaya çalışmaktadır.

Mordohay ve Seyir Sabri: Kirli işler yapan iki arkadaştır. Para için her şeyi yapabilecek insanlardır.

Yazar Hakkında Bilgi

Atilla İlhan 1925 yılında İzmir’de doğmuştur. Atilla ilhan şair, yazar, düşünür, senarist ve eleştirmendir. Türk edebiyatına birçok eser katmıştır.

Yazarın Diğer Eserleri

Şiirleri: Cinayet Saati, Nasıl Olduysa, Yalnızlık Şiiri, Yasak Sevişmek, Üçüncü Şahsın Şiiri, Bence Malumdur, Ben Sana Mecburum, Yağmur Kaçağı, Bela Çiçeği, Ayrılık Sevdaya Dahil, Aysel Git Başımdan, Adım Sonbahar, Sen Beyaz Bir Kadınsın, Sevmek İçin Geç Ölmek İçin Erken, Kimi Sevsem Sensin

Romanları:O Karanlıkta Biz, Yaraya Tuz Basmak, Haco Hanım Vay, Zenciler Birbirine Benzemez,O Sarışın Kurt, Kurtlar Sofrası 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir