Kerem Kobanbay Hayatı ve Eserleri

Kerem Kobanbay, yönetmen ve oyun yazarı olarak sanat dünyasında tanınır.  1970 Ankara doğumludur. Eğitim hayatını oyunculuk üzerine kurmuş başarılı bir isimdir. Lise eğitimini alırken tiyatroya merak sarmış ve tüm yaşamını sanata, tiyatroya ayırmaya karar vermiştir. Mimar Sinan Üniversitesi’nde Tiyatro eğitimi almıştır.

Günümüzde de tiyatro üzerine çalışmalarını sürdürmeye devam eder. Bugün Kadıköy’de yer alan Tiyatro Ak’la Kara’da görevini sürdürür. Tiyatro alanında yaptığı çalışmalarla ödüle layık görülmüştür. “21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri” Kerem Kobanbay’ın yılın en başarılı erkek oyuncusu olmasını sağlamış durumdadır. Yalnızca tiyatroyla ilgili çalışmaları ile bilinmez. Kerem Kobanbay adlı başarılı sanatçının roman edebi türünde de eserleri bulunur.

 Bugünü kadar yazdığı iki romanı bulunur. Tiyatro sanatında yakalamış ve göstermiş olduğu başarıyı yazmış olduğu iki romanında da göstermiştir. Tiyatro ve roman yazarlığının yanı sıra film ve müzikle ilgili çalışmalar da yürüttüğünü söyleyebiliriz. Hatta bu çalışmaları ona çok çeşitli ödüller de kazandırmıştır. Ayrıca bilinen çeşitli dizilerde de rol almış bir isimdir. Kırgın Çiçekler, Naciye’yi Kim Sevmez Sırtımdan Vuruldum, Kerem Kobanbay’ın rol aldığı dizi filmler olarak karşımıza çıkar.

Kerem Kobanbay Eserleri

Kerem Kobanbay farklı alanlarda adını bizlere duyuran bir isimdir. Tiyatroyla sanat dünyasına girmiş ve sanata dair çok çeşitli çalışmalarda bulunmuştur. Bugün Kerem Kobanbay’ın tiyatronun yanı sıra sinema, dizi, müzik gibi alanlarda çalışmalar yapmış ve romanlar kaleme almış bir isim olarak tanımaktayız. Edebiyat alanında yaptığı çalışma roman yazarlığıdır. Bugüne kadar iki roman kaleme almıştır.

2013 yılında “Perili Köşk “ adlı romanı kaleme almıştır. Çok fazla roman kaleme almamasına rağmen başarılı eserler yazdığını ifade edebiliriz. Ayrıca tiyatro oyunculuğunu sürdürürken tiyatro yazarlığı da yapmıştır. Kaleme almış olduğu başarılı tiyatro metinleri bulunur. Kerem Kobanbay edebi yönü üzerine baktığımızda gerek yazdığı iki romanda gerekse de tiyatro metinlerinde güçlü bir kaleme sahip olduğunu göstermiştir diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir