Kemal Derin Hayatı ve Eserleri

Kemal Derin edebiyat ve hukuk dünyasının tanınmış bir ismi olarak karşımıza çıkar. Bir hukukçu, aynı zamanda da bir edebiyatçıdır. Yazar 1971 Elâzığ doğumludur. Kemal Derin üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.  Yazar üniversiteden 1993 yılında mezun olmuştur. 1996 yılında da bir hukukçu olarak hukuk sektörüne hizmet etmeye başlamış ve görevini başarı ile sürdürmüştür. Yaşamı boyunca çeşitli kültür ve sanat derneklerinde çalışmalar yapmıştır. Tüm bunların yanı sıra farklı yıllarda yayımladığı kitaplarının da olduğunu belirtmek isteriz. Yazmış olduğu Kemal Derin eserleri ile de edebi anlamda çalışmalar yapmış bir yazar olmuştur. Ayrıca gazetelerde köşe yazarlığı da yaptığını eklemek isteriz. Bugün de yaşamını bir hukukçu olarak sürdürmekte, mesleki çalışmalarını yürütmeye devam etmektedir.

Kemal Derin Eserleri

Bir hukukçu ve yazar olarak bilinen Kemal Derin hem mesleki çalışmalarında hem de kaleme aldığı eserlerinde başarısını gösterebilmiş bir isimdir. Üniversite yaşamından sonra hukuk alanında çalışmalarını sürdürmeye devam etmiştir.

Kemal Derin’in kaleme almış olduğu üç özel eseri bulunur. Yazar ve hukuk insanı Kemal Derin bu eserlerini farklı yıllarda yayımlamıştır. Her eserinde mesleki başarısının ve edebi yeteneğinin izleri bulunur.

Tüm Eserleri:

  • Aşkın Hünkarı Hacı Bektaş Veli
  • Kalplerin Işığı: Börklüce Mustafa
  • Büyük İsyan

Kemal Derin eserleri içerisinde yer alan Aşkın Hünkarı Bektaş Veli, yazarın 2012 yılında yayınladığı roman türünde bir eser olmaktadır. Aynı zamanda biyografi türünde bir eserdir. Yazarın ikinci olarak kaleme aldığı eser Kalplerin Işığı: Börklüce Mustafa 2014 yılında yayımladığı eseridir. Bu eser de yazarın ikinci büyük romanı olarak karşımıza çıkar. En son romanı ise Büyük isyan adlı romanıdır. Yazar bu son romanını da 2016 yılında yayımlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir