Karantina Günlerinde Okunacak Kitaplar

Dünyanın bulunduğu riskli durumda, herkesin evlerinde kalması en sağlıklı olanıdır. Bu süreçte evde vakit geçirmek için çeşitli alternatifler vardır. Odanızı yeniden dekore edebilir, yeni dizi veya filmlere başlayabilir ya da yeni kitaplar ile kütüphanenizi zenginleştirebilirsiniz. Karantina günlerinde okunacak kitaplar hakkında sizlere derleme yaptık. Bu sayede kütüphanenize memnuniyetle ekleyebileceğiniz, henüz okumadıysanız hayran kalacağınız bazı kitapları listemize ekledik. Böylece bu zorlu bir süreçte sizler de evinizde oturarak kendinize vakit ayırmış ve yeni dünyalara giriş yapabilirisiniz.

Kitap okumak her zaman, insanı geliştiren ve düşündüren bir eylem olarak karşımıza çıkar. Böyle bir dönemde de herkes evindeyken, günlük yaşamın gürültüsünden ve kalabalığından uzak kalmışken kitaplara sarılmak en güzelidir. Bu açıdan sizler için kitapları seçerken sıkılmayacağınız, aynı zamanda da günümüz problemlerinden biraz da olsa sizleri uzaklaştırmayı başarabilecek kitaplar seçmeye dikkat ettik. Bakalım Karantina günlerinde hangi kitapları okuyarak vakit geçirebilirsiniz, göz atalım.

  • Semerkant- Amin Maalouf
  • Aylak Adam – Yusuf Atılgan
  • Amok Koşucusu – Stefan Zweig
  • Veba – Albert Camus
  • Kolera Günlerinde Aşk – Gabriel Garcia Marquez
  • Görünmeyen – Paul Auster
  • Boğulmamak İçin – George Orwell
  • Gondolin’in Düşüşü – J.R.R. Tolkien
  • Yeraltından Notlar – Fyodor Dostoyevski
  • Huzursuzluğun Kitabı – FernandoPessoa

Yukarıda maddeler halinde belirttiğimiz kitaplar, Karantina günlerinde okunacak kitaplar listesidir. İçlerinde daha önce okumadığınız kitaplar varsa, hemen alıp okumanızı tavsiye ederiz. Sizlere listelediğimiz bu kitaplar aslında ertelenen ancak hayatta bir kez dahi olsa okunması gereken kitaplardandır.

Bulunduğumuz durum, tatil yapmak için değil aksine ertelediğimiz her şeyi tam şuanda gerçekleştirmemiz için bizlere sağlanan bir fırsat niteliğindedir. Bu bakımdan yukarıda belirttiğimiz kitaplar dışında da kitaplara el uzatmanız için en uygun zamandır.

Aylak Adam, Huzursuzluğun kitabı gibi listelediğimiz kitapların hepsi sizleri farklı bir düş dünyasına götürecek. Okurken vaktin nasıl geçtiğini anlamamışken, düşünceleriniz de farklılaşacak. Bu sayede daha geniş bir kadrajdan bakabilirsiniz.

Unutmayın, bulunduğumuz durum bizleri kendi içimize dönmemiz için bir fırsat. Bardağın dolu tarafına bakarak bu süreci değerlendirmek ve kitap okumak, kendinizi geliştirmek tamamen size kalan bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir