İrtica ve Bölücülüğe Karşı Militan Demokrasi- Vural Savaş

Konu

Her an değişen bu dünya da kendisine bir yer aramakta olan Türkiye’nin gelişme cabasını ve buna engel olan iç, dış güçlerden bahsedilmektedir.

Özet

 Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, çalıştığı yıllarda çok önemli davalara bakmış ve gerçekleri ortaya çıkartmıştır. Emekli olduktan sonra görevinden dolayı söylemek isteyip söyleyemediği şeyler ile ilgili yazılar yazmıştır. Ülkenin bütünlüğünü tehdit eden bölücü örgütlerden, Avrupa ülkelerindeki insan hakları deyip Türkiye’yi vurmaya çalışmalarından gibi birçok konudan bahsetmiştir.

Televizyon ile ve okullarımıza kadar girerek kendisini göstermeye çalıştıkları ideolojilerini anlatmaktadır. Halkımızın eğitim seviyesi daha düşük olan kısımlarının değerlerini kullanarak kendi çıkarları doğrultusunda kullanılmasından bahsetmekte. Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere öğütler verip uyarılar yapmasına rağmen yaşanan yolsuzluklardan bahsetmiştir. Son derece cesur bir üsluba sahip olan bu kitap bir belge niteliği taşımaktadır.

Ana Fikir

Türkiye üstünde oynanmaya çalışılan oyunlar ve planlar.

Şahıslar ve Olaylar

Kitapta herhangi bir şahıs yoktur. Kitap Türkiye’de yaşanan olaylar ile ilgili belgeler sunmakta ve anılar paylaşılmaktadır. Roman veya öykü niteliğinde bir kitap değildir.

Yazar Hakkında Bilgi

1987 yılında Yargıtay üyeliği için seçilmişti. 9. Cumhurbaşkanı olan Süleyman Demirel tarafından 1997 yılında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı için seçildi görevi süresince ‘’ laiklikten ödün vermez tutumu ‘’ ile anıldı. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığındaki 4 yıllık görevini 2001 yılında bitirdi ve emekliliğe ayrıldı. Vural Savaşın üç tane’de çocuğu vardır.

Yazarın Diğer Eserleri

İrtica ve bölücülüğe karşı militan demokrasi, Türk Ceza Kanunu’nun Yorumu, Ceza Muhakemeleri Usulü Kanununun Yorumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir