Her Gün Biraz Daha Yakın – Irvin D. Yalom

Irvin D. Yalom 1931 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde doğmuş bir psikiyatristtir. Psikoterapi alanındaki uzmanlığı ile tanınır. Bazı terapilerini ve yapmış olduğu psikoterapileri kitaplarına dökmüştür. 2009 yılında Sigmund Freud- Psikoterapi ödülünü de alarak kendisini kanıtlamıştır. Birçok kişinin kendisini akıl hocası olarak seçtiği bilinir ve iyi bir yol göstericidir. Kitaplarında birçok kişiye ışık tutmuştur.

Her gün Biraz Daha Yakın Kitabının Konusu

Her gün Biraz Daha Yakın kitabı bir psikiyatr ile hastası arasındaki ilişkiyi anlatır. Psikiyatrın her gün yaptığı seanslar ayrı bir biçimde yazılır. Bir çeşit günlük denilebilecek bu kitapta, hasta ile psikiyatrın neler yaşadığı ve her gün ne aşamalardan geçtiği okuyucuya sunulmuştur.

Kitap içerisinde hasta ile birlikte psikiyatrda zayıf yanlarını ortaya koymuş ve onunla paylaşımlarda bulunmuştur. Kitap dışarıdan izleyen bir göz ağzından yazılmıştır. Psikoterapi konusunu merak eden kişiler için ideal bir kitap olabilir. Ancak kitap içerisinde terapi koltuğunda olmak ile dışarıdan izlemek arasındaki fark çok akılcı bir  biçimde ifade edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir