Hande Altaylı

1971 yılında Balıkesir’de dünyaya gelen Hande Altaylı Edremit ilçesinde doğmuştur. Avukat olan babası ise Günel Türel’dir. Annesi Bilge Türel ise ev hanımıdır. Hande Altaylı Galatasaray Lisesi’nde yatılı olarak okumuş ve başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Üniversite eğitimi için ise Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi’ni tercih etmiştir. Reklam yazarı olarak farklı ajanslarda görev almıştır. 2006 yılında ilk romanı olan Aşka Şeytan Karışır yayınlandı. İlk kitabı o yılın en çok satanları arasına girdi. Bu sayede adını kısa sürede duyuran Hande Altaylı edebiyatla olan ilişkisini arttırdı. Maraz isimli ikinci romanını ise 2009 yılında yayınladı. Ünlü yazarın “Kahperengi” isimli romanı dizi olarak uyarlanmıştır. Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol bu dizide başrolleri paylaşmıştır. Dizinin yönetmenliğini ise M. Çağatay Tosun yapmıştır.

Hande Altaylı Tüm Eserleri Hangileridir?

Hande Altaylı 1995 yılından beri gazeteci Fatih Altaylı ile evlilik sürdürmektedir. Zeynep ismindeki kızı 2005 yılında doğmuştur. Son kitabı olan Delice 2015 yılında yayınlanmıştır. Kahperengi eserinde Narin ismindeki karakteri ele almıştır. Bu karakter mutlu olmadığı aile hayatından aşık olması ile ayrılmıştır. Çıkacağı yolda birçok konu hakkında sınava tabi tutulacağı gibi geçmişi hakkında da türlü sorunlarla karşılaşacaktır.

Hande Altaylı Aşka Şeytan Karışır kitabında ise Aslı ismindeki karakterin gençlik hevesi ile aşka gözü kapalı yaklaşmasını anlatmaktadır. Teyzesinin sevgilisi olan Ömer’e aşık olan Aslı toplumun tabuları ve engellerini bir yana bırakmaya çalışır. Sevgilisinin evli olması ile birçok toplum kuralı birden Aslının aşkına engel oluşturmaktadır. Yaşadığı zorlu aşktan kaçan aslı yıllar sonra olgun bir kadın olduğunda Ömer ile tekrar karşılaşır. Hayat tarafından olgun bir kadın olup olmadığı konusunda bir sınava tabi tutulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir