Halil Gülbeyaz Tüm Eserleri

Halil Gülbeyaz 1962 yılında Hatay’da dünyaya gelmiştir. Belgesel film yönetmeni, romancı meslekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Edebiyat dünyasına az eser vermesine rağmen birçok kitle toplamıştır. Eserlerinde düşüncelerini diğer edebiyatçılardan farklı olarak değişik bir üslupla dile getirmiştir. Konuşmalarının birbiri ile bağlantılı olması ve sağlam örgüsü hiç kuşkusuz bir fark yaratmıştır. Ayrıca 2002 yılında da Parma Belgesel Film Festivalinde Altın Sertifika Ödülünü kazanmıştır. Bu kadar çok ilgi gören bir kişilik olmasından dolayı se Halil Gülbeyaz ile ilgili sık sık sorular gelmektedir. Bu sorulardan bazıları Halil Gülbeyaz kimdir? Eserleri nelerdir? Eserlerinin içeriği nelerdir? Eserlerindeki dil ve üslup nasıldır? Tarzında sorulardır. Bizde okuyucularımıza net ve doğru bir bilgi sunabilmek için sorularınızın cevaplarını sizler için derledik. İşte Halil Gülbeyaz tüm eserleri ve içerikleri sizlerle.

Halil Gülbeyaz Eserleri;

Halil Gülbeyaz’ın Mustafa Kemal Atatürk adında eleştiren bir biyografisi vardır. 2003 yılında yayımlanan bu eserde Atatürk’ün hayatına, deneyimlediği olaylara ve hayatından belirli kesitlerin incelenmesine yer vermiştir. Biyografi zaten belirli bir kişinin hayatının derinlemesine incelenmesi anlamına gelir. Bu eserde Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının ve yaşadığı olayların bir nevi eleştirel bir incelemesi olarak karşımıza çıkar.

Bunun dışında Halil Gülbeyaz’ın Fluchtpunkt Mardin adında bir romanı da mevcut durumda bulunmaktadır. Bu romanında da kullandığı dil çok özgün bir dil olarak karşımıza çıkar. Sizde eğer farklı yazarların farklı kitaplarını okursanız hem değişik bir bakış açısı hem de farklı bir dünya görüşü elde edebilirsiniz. Eğer Halil Gülbeyaz’ın eserlerinden birini incelemek ve fikir sahibi olmak istiyorsanız Mustafa Kemal Atatürk’ü öneririm.Halil Gülbeyaz tüm eserleri ve içeriklerini  okuyacak olan herkese şimdiden iyi okumalar diliyorum. Başka içeriklerde görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir