Güçlü Hafıza – Ahmet Yıldız

Araştırmalar insanların unutabilmelerinin mümkün olmadığını gösteriyor. Ahmet Yıldız’ın Güçlü Hafıza kitabı, çok özel bilgiler edineceğiniz bir serüven. Unutkan İnsanın olmadığını söyleyen yazar, hafızanın nasıl çalıştığı konusundaki bilgisizlik, yanlış bilgi ya da eksik bilgilerden dolayı insanlar sürekli unuttuklarını düşünür ya da hatırlama işlevini çalıştıramaz.

Araştırmalar bizlere hafızasını kullanmayı bilmeyen insanların öğrendiği bilgilerin yüzde seksenini ortalama 24 saatte yitirdiklerini gösteriyor. Güçlü hafıza sizlerin de düşünebileceği gibi, unutma durumunun en az olduğu ve hatırlama işlevinin en fazla olduğu durumda gerçekleşen hafızalardır. Yazar bizlere güçlü hafıza konusunda bir program sunmakta.

Güçlü Hafıza Kitabı İncelemesi


Bu programda şunlar vardır; beyin gücünü kullanabilmek için öncelikle beyin gücünü tanımak, güçlü bir hafıza için destek sistemlerinin neler olduğunu öğrenmek. İnsanların ve birçok şeyin isimlerini ve yüzleri hatırlayabilmek, herkesin hafızasının farklı yeteneklere sahip olabileceğinden hafıza çeşitlerine göre en uygun şekilde öğrenmek, Okuduğumuz yazıları rahatlıkla belleğimize kazıyabilmek, beynimizin sağ ve sol lobunu aktif olarak kullanabilme yetisi. Güçlü Hafıza,  beyin gücünü kullanmak ve kariyerinizde, özel hayatınızda istediğiniz konuma yükselmek isteyenler içindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir