Gönül Çolak Tüm Eserleri

Türk edebiyatına yazmış olduğu öykü ve romanlar ile katkı sağlayan Gönül Çolak, 1971 yılında Serik Antalya’da dünyaya gelmiştir. Orta ve lise öğrenimini ise yine Antalya’da tamamlayan yazar, üniversite hayatını ise Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi’nde İngilizce bölüm mezunu olarak tamamladı. Mezun olduktan sonra ise öykü ve roman ile Türk edebiyatına giriş yapan yazarın, Gönül Çolak tüm eserleri arasındailk öykü kitabı olan Komi Kemikler ile 2009 yılında Yunus Nadi Öykü Ödülü’nü kazandı ve sonraki romanı olan Yılanın Gözünden İçeri’yi yazdı. Yazarın günümüze kadar basılı iki kitabı bulunmakta olup bunlardan biri Komi ve Kemikler, bir diğer ise Yılanın Gözünden İçeri’dir.

İlk romanı olan Komi ve Kemikleri’i 2008 yılında yazdı. Şiirsel ama akıcı bir dile ile kaleme aldığı eserinde yazar, farklı hikayeleri bir araya getirerek insanların farklı duygularına şairane bir üslupla dokunuyor. Okuyucuyu alışılmadık, fantastik bir boyuta davet eden yazar, zihnin tüm katmanlarını yeniden keşfetmek isteyenlere yol gösteriyor. Yazarın ele aldığı bu kitabı Ahmet Telli “Yusuf Atılgan’ın edebiyat akrabaları Gönül Çolak olarak görülüyor. Bu şekilde tanımlanırken okuyucuya da kitap hakkında küçük ipuçları bırakıyor.

Yazarın bir diğer eseri olan Yılanın Gözünden İçeri ise 2012 yılında kaleme aldığı romanı olmakla birlikte düş ve kurmacanın, tuhaf, saşırma ve gerçeküstü bir yansımasını farklı öyküler ile ele alıyor yazar. İmkansız olana ulaşma, çevredeki fantezilerin, tabuların, aşkın ve kılıktan kılığa bürünen görünümlerin bir tasvirini okuyucu ile paylaşıyor. Yazılı anlatımın sınırlarını zorladığı bu eserinde anlatının bütünlüğünü bir şekilde sekteye uğratan özgün ve yazara has bir kurgu ve yazım dili eşlik ediyor okuyucuya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir