Eşitler Evi- Üstün Dökmen

Üstün Dökmen 1954 yılında İstanbul’da doğmuştur. Üniversitesini psikoloji bölümü üzerinde okumuştur. Ancak kitapları ile halkın psikolojisine de değinmiştir. Psikoloji konulu kitapları ile insanlar üzerinde kalıcı bir etki bırakmayı başarmıştır.

Eşitler Evi Kitabının Konusu

Eşitler Evi kitabında yazar toplum içerisindeki bazı derin konulara değinmiştir. Kredi kartına bağımlı olan ve kurtulamayan insanlardan söz eder. Birbirinin geçmişine takılmış olan evli çiftlerden ve yaşadıkları sorunlardan söz eder.

Bütün bunların yanı sıra aile içi taciz, toplumsal tecavüz ve kadına şiddete de kitabında yer vermiştir. İnsanların kulaklarını tıkadığı ve bazılarının da hiç bilmediği konuları bu kitapta açmıştır. Kadının en büyük düşmanı yine kendi hemcinsidir konusunu da ele alarak herkesi eleştirmeyi ihmal etmemiştir.

Eşitler Evi Kitabının Ana Fikri

Kitap içerisinde sık sık karşılaştığımız derin konuların yanı sıra; kadının düşmanının yine kadın olduğu birçok yerde vurgulanmıştır. Yazar genel olarak bu konuya dikkat çekmekte ve uygun örneklerle açıklamaya çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir