En Çok Okunan Dünya Klasikleri

Dünya klasikleri her dönemde insanları etkilemeyi başaran eserlerdir. Bu sebeple insanların okuması tavsiye edilmektedir. Her yaştan insan bu eserleri okumuş olmalıdır. Birçok yazar dünya klasiklerini okuyarak yazarlık konusunda kendisini geliştirdiğini ve yazmayı bu ustalardan öğrendiğini itiraf etmektedir. Dünya klasiklerinde döneminde tanınan yazarların eserleri vardır. Bu eserler o döneme damga vurduğu gibi sonraki dönemleri de etkilemiştir. Evrensel bir kimlik kazanan bu eserlerin okunması oldukça önemlidir. Birçok esere ilham olan bu kitaplar insanların ufkunu geliştiren kitaplardır. Bu eserler arasında en çok okunan dünya klasikleri olduğu gibi bilinmeyenler de vardır. Bu geniş listenin en kısa sürede okunması gerekmektedir. Sizlere bu kitaplardan en sık okunanları anlatmış olalım.

Dünya Klasikleri Arasından En Çok Okunan Kitaplar

Victor Hugo’nun Sefiller isimli romanı en sık okunan romanları arasındadır. Yazarın en bilinen eseri olmasının yanı sıra dünya klasikleri arasında da sıklıkla okunan bir kitap olmuştur. Dünya klasikleri arasından en çok okunan kitaplar Balzac’ın Vadideki Zambak isimli eşsiz romanı örnek gösterilebilir. Döneminin saygın yazarlarından olan Balzac kendinden sonraki dönemlerde de eserleri ile adından söz ettirmiştir.

Ünlü yazar Maksim Gorki “Ana” isimli eseri ile en sık okunan dünya klasikleri arasına girmiştir. Bir diğer ünlü Rus yazar Dostoyevski ise Karamazov Kardeşler isimli romanı ile bu listede adını duyurmaktadır. Dostoyevski birçok kitabı ile dünya klasikleri listesinde yer almaktadır. John Steinbeck Gazap Üzümleri isimli eseri ile sıklıkla okunmaktadır. Bunun yanı sıra Ölü Canlar isimli eseri Gogol’un dünya klasiklerinde yer alan bir eseridir. Ünlü Rus yazar Tolstoy da farklı eserleri ile dünya klasiklerine girmiştir. Savaş ve Barış eseri de bunlar arasında en sık okunanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir