Duyguların Psikolojisi Ve Duygusal Zeka – Nevzat Tarhan

Nevzat Tarhan tarafından kaleme alınan Duyguların Psikolojisi Ve Duygusal Zeka eseri oldukça sade bir üslup ile yer almasından dolayı adeta her kesme rahat bir şekilde hitap etmektedir. Duyguların dili adı ile basılan bir kitap olmasının yanı sıra yeni basım sırasında bu durum Duyguların Psikolojisi olarak değişmiştir.

İçerisinde adeta insanların hayatında olan a dan z ye kadar ne gibi farklı olan duygular varsa eksik olmadan anlatılması da dikkatleri çekiyor. Herkesin aslında duygularını daha net anlamak ve daha net bir şekilde aktarabilmek adına kesinlik ile okuması gereken eserlerinden bir tanesi.

Duyguların Psikolojisi Ve Duygusal Zeka Üslup Ve İçeriği

Duyguların Psikolojisi Ve Duygusal Zeka kitabı üslup olarak özellik ile de kişisel gelişim zamanlarında yer alan herkes için yalın bir dil ile anlatılmış. İçerik kısmında insanların sahip oldukları hem olumlu hem de olumsuz tüm duygular sevgi, güven, adalet, merhamet, vefa, sabır, ümit, iyimserlik gibi akla gelen tüm duygular ele alınıyor.

Burada her biri için ayrı olarak çözümlemeler yapılması aslında insanların daha net kendini anlamasına etki ediyor. Olumlu olarak yer alan duyguları daha etkin bir şekilde kullanma adına gerekli olan tüm yollar burada net bir şekilde gösterilmektedir. Sadece olumlu olan duygular değil bir yandan da olumsuz olan duygular ele alınmaktadır.

Olumsuz olanlar için de bu duygular ile nasıl mücadele edilir, yöntemleri nelerdir, bireysel ya da toplumsal fayda için nasıl bir tahvil edilmesi gerekir her şey en detayı ile yer alıyor. Bu noktada kendini tanımak için harekete geçen insanların duygularını daha net gösterebilmek ve ifade edebilmeyi öğrenmek adına okuması gereken eserlerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir