Dağların Gözyaşları – 1 (A. Necati Ulunay Ucuzsatar)

Konu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu kısmından Kuzey Irak sınırlarına kadar her noktasına ayak basmış bir askerin gördüğü ve tanık olduğu olaylar.

Özet

Doğu Anadolu ve Güney doğu Anadolu toplarından başladı. Asker Kuzey Irak sınırlarına kadar birçok farklı noktaya ayak bastı. Sürekli farklı görev yerlerinde yer aldı. Artık o kadar farklı bir noktaya geldi ki birçok olaya şahit oldu, birçok silah arkadaşını kayıp etti, birçok kez silahlı mücadele içerisinde yer aldı. Dış güçlerin asla planları bitmiyordu. Bu acılı olan topraklarda dahi bitmeyen oyunları var ve bunlar farklı farklı türleri ile yer alıyordu.

Silahlı kuvvetler bu hayatın en zor mesleklerinden bir tanesiydi. Sürekli çetin operasyonlar içerisinde yer alıyor ve gerçekten ne zorluklarla yaşayarak tarih haline getiriyordu. Bu süreçte askerin başına neler neler geliyordu. Tek tek belgesel roman tarzı ile devam ediyor. O kadar zorlu süreçler ki dış güçlerin yaptıklarına dağlar ağlıyor onlar toprak diye can atıyordu. Fakat Türk ordusu bu güçlü yapısıyla kimseye meyil vermeyecekti.

Ana Fikir

Silahlı kuvvetler her zaman çok çetin olan süreçlerden geçer ve bu noktada farklı operasyonlarda yer alır. Yaşanarak tarihe gömülen olayların iç yüzleri…

Yazar Hakkında Bilgi

A. Necati Ulunay Ucuzsatar

Emekli albay. İşi gereği hayatı sürekli askerlikle geçmiş bir yazar. Bu noktada Türk silahlı ordusunun ne zorluklardan geçtiğini en iyi bilen olması sürekli tarih ve askeri romanlar yazmasına yardımcı olmuştur. Hem kendi işinde hem de yazarlık hayatında oldukça başarılı olan adam kitaplarında genel olarak kendi yaşanmış olan hikayelerini konu ediniyor. Birçok kitabının olması askeri güçleri iyi bir şekilde tanımak adına önemli olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir