Cihan Aktaş Tüm Eserleri

Cihan Aktaş 1960 yılında Erzincan’da doğmuş, Türk öykü ve roman yazarıdır. Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrenim görmüş ve başarılı bir şekilde tamamlamıştır. 1982 yılına kadar Mimar olarak çalışan Aktaş, 1983 yılından 1985 yılına kadar gazetede kadınlarla ilgili yazıların yayımlandığı sayfanın yöneticiliğini yapmıştır. 1986 yılında dergide gezi notları yayımlayan Cihan Aktaş eserleri çeşitli hikayeler, denemeler ile devam etmiştir. Bu yazıların tamamı uzun seneler boyunca 10 kadar dergide yayımlanmıştır. Güncel olarak web sitelerinde yazılar yazmaya devam etmektedir.

Cihan Aktaş Eserleri

Cihan Aktaş eserleri arasında en dikkat çeken kitap “Bacıdan Bayan’a” adlı eseri olmuştur. Bu eser, anayasaya aykırı olması nedeniyle toplatılsa da ardından tekrar izin verilmiştir. Her ne kadar şuan yayımlanabilir olsa da kitabın toplatılması dikkati yazarın üzerine çekmiştir. Yazar 1992 senesi itibariyle “Dergah” adlı dergide hikayelerini yayımlamaya başlamıştır. Fakat bu hikayeler edebiyat dünyasında bir devrim olarak kabul edilmiştir. Yazdığı yazılar sayesinde 1995 yılında itibaren çeşitli ödüllere layık görülmüştür.

Eserlerinin büyük yorumcular tarafından değerlendirildiğinde olumlu etkiler yarattığı gözlemlenmiştir. Aktaş’ın dünyaya karşı olan duruşu ve kadınların içsel dünyasını en iyi şekilde yansıtan yazarlardan birisi oluşu övülmüştür.

Cihan Aktaş’ın inceleme ve araştırma dalında yazdığı ilk kitabı “Hz. Fatıma” isimli kitabı 1984 yılında yayımlandı. Bu kitabı oldukça ilgi gören Cihan Aktaş, günümüzde de İslam hakkında blog yazıları yazmaktadır.

2002 senesinde yayımlanan “Bana Uzun Mektuplar” ve 2007 senesinde yayımlanan “Seni Dinleyen Biri” adlı romanları yayınlanmıştır. Yazar romanlarında olduğu gibi gerçek hayatı konu edinen blog yazıları ile edebi hayatına devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir