Cenk Enes Özer Tüm Eserleri

Cenk Enes Özer 1978 yılında Ankara’da doğmuş, Türk islami ve fantastik roman yazarıdır. Üniversite eğitimini Maliye üzerine almıştır ve 2000 yılında mezun olmuştur. Çeşitli işlerde çalıştıktan ve askerliğini tamamladıktan sonra 2007 yılında ilk romanını yayımlamıştır. “Hizmetkar Kim?” adlı bu romanı insanlığın içsel yolculuğunu, mücadelesini ve çatışmasını konu edinmiştir. Yazar, bu eserinde hayatın gerçeklerini keskin bir dille belirtmiş, ölüm ve yaşam arasındaki ince çizgiye okurlara net bir şekilde göstermiştir. Bu konuyu günümüz insanlarının hayatlarından örneklerle özetlemeyi başaran yazar, ilk romanını takip eden Karakutu Operasyonu, Pindarosun Kitabı, Kılıcın Bekçileri ve Şeytan Severse adlı kitaplardan oluşan bir seri yazmıştır. Cenk Enes Özer eserleri genel itibariyle ilk kitabı gibi hayatın gerçeklerini belirten detaylardan oluşmuştur.

Cenk Enes Özer Eserleri

2007 yılında yayımladığı “Hizmetkar Kim?” kitabını takiben 4 kitap daha yayımlayan Cenk Enes Özer eserleri seri haline gelmiştir. Yazar, serisini tamamlamasının ardından 2012 yılında “Sinova” adlı kitabı yayımlamıştır. Bir senenin ardından 2013 senesinde “Adalia” adlı kitabını yayımlayan yazar, SÜLEY-MAN I, SÜLEY-MAN II adlı kitaplarını da 2014 ve 2015 yıllarında yayımlamıştır.

İlk kitap serisini takip eden “Sinova” adlı kitabının konusu da Sinova adındaki bir ormanı konu almıştır. Ormanın betimleyerek aslında insanların ruhlarına dokunan bir kitap olmuştur. Bu kitabında da ilk kitabında olduğu gibi fantastik dünya ile İslam inancını bir bütün haline getiren, özdeşleştiren yazar, okuyucuları kullandığı usta dil ile bu dünyanın içinde hissetirmeyi başarmıştır. “Şeytan Severse” adlı kitabı ile şeytanın hayatı anlatılmış, bu kitap da serinin en ilginç ve ilgi çekici kitabı olmuştur. Konusunun şeytan olması bu durumun en önemli faktörü oluştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir