Cehennem Sıcakları İçin Talimatlar – Maggie O’Farrell

Maggie O’Farrel 1972 yılında Coleraine’de doğmuş, İrlandalı- İngilizce bir romancıdır. Yazdığı eserler sadece ülkesinde değil dünya çapında beğenilmiş ve övgü toplamıştır. Yazarın yayımladığı ilk romanı “After You’d Gone”dur. Bu kitap tüm dünyada büyük beğeni almış ve bu ilginin ödülü olarak yazar Betty Trask Ödülü’nü almaya layık görülmüştür. 2000 yılında aldığı bu ödülün ardından 2005, 2010, 2013, 2016 yıllarında çeşitli ödüller alarak kaleminin ne denli güçlü olduğunu göstermiştir.

Cehennem Sıcakları İçin Talimatlar

Cehennem Sıcakları İçin Talimatlar” adlı kitap Maggie O’Farrell tarafından 2013 yılında yayımlanmıştır. 2000 yılında 2020 yılına dek 8 adet roman yayımlayan yazar birçok ödüle layık görülmüştür. 2013 yılında yayımladığı bu kitabı yazarın kullandığı sıcak ve samimi dil sayesinde diğer kitapları gibi büyük bir ilgiyle okunmuştur. 244 sayfalık bu kitap kısa sürede okunabilecek ve keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak eserler arasındadır.

Kitabın konusu Robert adlı karakterin, ailenin banka hesabında bulunan tüm varlığını alarak kayıplara karışması etrafında şekillenmiştir. Robert’ın karısı olan Gretta hikayenin devamında çocukları ile farklı duygular ve olaylar yaşayacaktır. Çocuklar her ne kadar annelerinin kurtarmak ve bunun için babalarını bulmak isteseler de Gretta’nın sabit duramayan ruh hali ve düşünceleri bu isteğin önüne büyük bir set olacaktır. Bu süreç herkesin ailenin geçmişinde, karanlıkta saklanan sırlara tanık olmasına uzanacaktır. Yazar detaylı betimlemeleri ile Londra’da geçen bu hikayeyi okuyuculara en iyi şekilde aktarmıştır. Ayrıca verdiği edebi zevkin yanı sıra aile bağlarını güçlendirmek ve sevdiklerimiz ile aramızdaki durumları tekrar değerlendirmek konusunda dersler veren bir kitap olmuştur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir