Bu Kitap Hayatınızı Kurtaracak- A. M. Homes Kitap İncelemesi ve Konusu

Amy M. Homes 1961 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde doğmuştur. Doğduğu zaman evlat edinilmiş ve biyolojik ailesi ile 1992 yılında tanışmıştır. Bunu konu alan bir eser de yayınlamıştır. Alışılagelmişin dışında öyküler yazmayı seven yazar, kitaplarında aşırılığa kaçmayı tercih eder. 2008 yılında En İyi Amerikan Kısa Hikayeleri adlı ödüle layık görülmüştür. 2013 yılında ise Kadınların Kurgu Ödülü’nü almıştır. Kitapları sıradan değildir, kendine has karakterleri ve olay örgüsünü içerir. Konu yaratma konusunda ise oldukça yaratıcı olan bir yazardır.

Bu kitap aslında sıradan hayatların ne kadar da muhteşem olduğunu gösterir. Hayatını her zaman belirli döngüde yaşayan insanlar için bu çemberi kırmaya yarayabilecek bir kitaptır. Değişimlerin muhteşemliğini fark ettirir.

Bu Kitap Hayatınızı Kurtaracak Kitabının Konusu

Henüz orta yaşlı bir adamın hayatını anlatır. Richard Novak eşinden yeni boşanmış bir adamdır ve rahat bir yaşantıya sahiptir. Los Angeles’ta yaşar. Özel diyetisyeni,özel spor hocası ve lüks bir evi vardır. Ardından lüks evinin önünde bir çukura rast gelir, çukur büyüktür. Kendisi için yeni bir hayat kazanmaya karar verir.  Yeni kazandığı hayatında bir evlat, bir baba, bir dost, bir sevgili ve çok kez de kahraman olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir