Bilinçaltı – Sigmund Freud

Sigmund Freud 1856 yılında Avusturya-Macaristan İmparatorluğu topraklarında dünyaya gelmiştir. Psikoanalitik kuramın öncüsüdür. Psikoanalitik düşünde insanın 5 ayrı zamandan geçtiğini savunur. Psikoanaliz konusunda uzmandır ve bu konuda çok çalışması vardır. Ayrıca Psikanaliz Derneği’ni de kurmuştur. Daha çok bu noktada herkesin kendini geliştirmek adına kesinlik ile okuması gerekir. İnsanların bilinçaltı konusunda birçok farklı sorunlar ile yüz yüze olmalarını bir kenara bırakmanın vereceği enerji ile daha rahat bir yaklaşımlar sergilenecek.

Bilinçaltı Kitabının Konusu

Bilinçaltı kitabında yazarın psikanaliz döneminde neler yaşadığını anlatır. Bu konuda görmüş olduğu eğitimlerde ve geçtiği süreçlerden ayrıntılı bir şekilde bahseden yazar, okuyucuyu aydınlatır. Psikanalizin kendi alanında yaratmış olduğu etkiyi ve bunu savunanlardan bahseder.

Psikanalizi savunanlar kadar, reddedenler de elbet çoktur. Yazar kendisini çok yalnız hissetmiş ve birçok kişiye karşı bu konuda tek başına savaş vermiştir. İnsanların önyargılarını kırmak için çok çabalamış ve bütün çabasını anlattığı bu kitabı basmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir