Bilge Kadın, Işık Taşı 2- Christian Jacq

Chistian Jacq 1947 yılında Paris’te doğmuş, Fransız bir yazar ve Mısır bilimcidir. Eski Mısır hakkında yazdığı romanları ile ün kazanmıştır. Christian Jacq, Mısır’ın tarihine meraklı olan okuyucular tarafından sevilerek okunan ve beklenen kitaplar yazmıştır. Fakat bu tür konularla pek ilgilenmeyen kişilerin okurken sıkılabileceği de aşikardır. İçinde bol aksiyon bulunan bu kitap okuyanlar da bir film izliyormuşçasına hisler yaratabilmiştir.

Bilge Kadın, Işık Taşı 2

“Bilge Kadın, Işık Taşı 2”  Christian Jacq’ın kaleme aldığı eserdir. Yazarın kitapları genel itibariyle eski Mısır ve Ramses hakkındadır. Yine bu kitapta da Ramses’in ölümünün ardından Hakikat Meydanı’nda yaşanan olaylar anlatılmıştır. Aksiyon seven okuyucuların bir çırpıda bitirebileceği türden bir kitaptır. Ramses’in ölümü bölgeye büyük bir tedirginlik getirmiştir. Bu tedirginliği önleyebilecek kişi “Bilge Kadın”dır. Ayrıca saray etrafında dönen entrikalar, iktidara yönelik zayıflatma çabaları, çeşitli sabotajlar kitabın heyecanlı bir hal almasını sağlamıştır.

“Bilge Kadın, Işık Taşı 2” günümüzden binlerce yıl öncesine dayanan bir konuyu ele almasına rağmen içinde geçen hırsızlık, cinayet dolu maceralar ile okuyucu etkilemiştir. Eski Mısır döneminin aslında günümüze ne kadar benzer sorunlarla karşı karşıya kalabileceğini okuyanların hayal gücünü kullanarak geliştirmiştir. Serinin ikinci kitabı olan bu eser ilk kitabı kadar beğeni toplamıştır. Hakikat Meydanı adlı bölgede yaşanan olaylar, Christian Jacq’ın usta kalemi ile aksiyon seven okuyuculara sunulmuştur. Okuyanlar macera hissini en etkileyici şekilde hissettiklerini belirtmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir