Berlinli Apartmanı- Yaprak Öz Kitap İncelemesi ve Konusu

Bir solukta okunan ve mutlaka yeniden okunmalı duygusu yaratan Berlinli Apartmanı adlı kitap, Agatha Christie hikâyelerini aratmayacak ustalıkta yazılmış bir gizem ve korku romanıdır. Cinler, şeytanlar, büyülü oyuncaklar, kâbuslar ve katillerle dolu bir dünyayı ustaca kaleme alan yazar, çağdaş Türk edebiyatında en çok okunan korku temalı romanlardan birini kaleme almış bulunuyor. Ustaca kurgulanmış diyaloglarla kitabın kolayca okunmasını sağlayan yazar, final kaygısı taşımadan hikâyeye odaklanması ve akıcı anlatımıyla dikkat çekiyor.

Yaprak Öz Kimdir?

 Çeşitli dergilerde yayınlanan şiirleriyle edebiyat dünyasına adım atan yazarın ilk şiir kitabı olan şiirli müzik kitabı 2009 yılında yayınlanmıştır. Yazmış olduğu bu kitabıyla Cemal Süreyya ödülüne layık görülmüş, yurt içi ve yurt dışında düzenlenen çeşitli festivallere konuk yazar olarak davet edilmiştir. Çağdaş yazar ve şairlerin eserlerini Türkçeye çeviren yazarın yaptığı çevirilerin bazıları farklı mecralarda yayınlanmıştır.

Berlinli Apartmanı Romanının Konusu

Yaprak Öz, Berlinli Apartmanı adlı kitabında cinayet romanları çeviren Oya adlı bir genç kızın taşındığı Berlinli apartmanında yaşadığı korku dolu olayları anlatmaktadır.

Başlangıçta oldukça neşeli ve huzurlu gibi görünen apartmanın zaman ilerledikçe tuhaf olayların yaşandığı bir yere dönüşmesiyle huzuru kaçan Oya, kendisini ustaca kurgulanmış bir gizem döngüsünün içerisinde bulur. Oldukça akıcı bir dille yazılmış olan Berlinli Apartmanı, gizem, korku ve cinayet romanı seven herkesin kitaplığında mutlaka bulunması gereken bir kitap.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir