Barış Bahremoğlu Tüm Eserleri

Barış Bahremoğlu, 1979 yılında doğmuş, yazar ve edebiyatçıdır. Aynı zamanda birçok çevirisi de mevcuttur. Doğumu ve ilkokul eğitimini Fransa’da tamamlamıştır. Lise yıllarında Türkiye’ye gelerek lise ve üniversite eğitimini de burada tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Fransız Edebiyatı üzerine tamamlayan Bahremoğlu, henüz lise yıllarındayken dergi ve gazeteler için çeviriler yapmıştır. Barış Bahremoğlu eserleri 2006 yılında ilk kitabının yayımlanması ile duyulmuştur. Edebi hayatının yanı sıra birçok gazete, dergi, radyo ve ajans kuruluşlarında çalışmıştır.

Barış Bahremoğlu’nun Eserleri

Barış Bahremoğlu küçük yaşlarından itibaren edebiyata ilgi duymuş ve mesleğini bunun üzerine icra etmek istediği için eğitimini de bu konuda tamamlamıştır. Henüz eğitimini tamamlamadan çeşitli gazete ve dergilerde Fransızca- Türkçe çeviriler yaparak edebi hayatına başlangıç yapan ve tarzını oturtmaya başlayan Bahremoğlu, eğitimini tamamlanmasının ardından gazete ve dergilerde çalışarak edebi kariyerinin temellerini atmıştır. 2006 yılının Kasım ayında ilk kitabı olan “Su Gibi” adlı romanı, Yitik Ülke Yayınları aracılığıyla edebiyat severlere ulaştırılmıştır. Yayımladığı tek roman olan bu kitabın ardından 2009 senesinde “Atlantis’ten Gelen Adam”, “80’lerde Çocuk Olmak” adlı öykülerini yayımlamıştır. Bir senenin ardından “Kaptan”, “Kedi ve Ozan”, “Olympos Öyküleri” gibi öykülerini yine Yitik Ülke Yayınları aracılığıyla yayımlayarak öykü severlerin beğenilerine sunmuştur.

Barış Bahremoğlu eserleri sadece öykü dalında değil deneme ve araştırma türünde de eserler vermiştir. 2008 yılının Ağustos ayında, Varlık Dergisi’nde yayımlanan “Sihirli Amcam” adlı yazısını takiben 2008 ve 2009 yıllarında da İkaros Yayınları aracılığıyla yazılarını yayımlamıştır. Bu yazılar “Victor Hugo ve Kadınları , Dahiler ve Aşkları” ve “Kraliçe Victoria, Liderler ve Aşkları” isimleriyle yayımlanmıştır. Yabancı dile oldukça hakim olan Barış Bahremoğlu yaklaşık 10 adet eseri Türkçe’ye çevirerek edebiyatımıza kazandırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir