Bakir İntiharlar – Jeffrey Eugenides Kitap İncelemesi ve Konusu

Bakir İntiharlar; Jeffrey Eugenides tarafından yazılan ve birçok kişinin oldukça ilgisini kazanan özel kitaplardan bir tanesidir. Halk arasında oldukça popülaritesi yüksek olan kitaplardan bir tanesidir. Bu yazarın kitabını neredeyse bilmemek imkansızdır.

Jeffrey Eugenides Yazımı

Jeffrey Eugenides hikayelerinin oldukça özel ve yalın olmasının yanı sıra anlatımı ile dikkatleri çekmektedir. O kadar özel ve güzel bir anlatımı olması aslında ne yazsa okunmasına katkı sağlamaktadır. Sadece anlatımı ile değil kurgusu ile de herkesi kendisine çeken bir yapısı yer almaktadır. İnsanlar kitaplarını okumaya başladıklarında ilk sayfalarında dahi kendilerini etkili bir şekilde kaptırabilirler.

Jeffrey Eugenides – Bakir İntiharlar Kitabı Hakkında

Beş kız kardeşin aslında  başlarına gelen trajik bir intiharı konu edinir. JeffreyEugenides oldukça müthiş olan bir anlatımı ile adeta tüm okurları kendisine çekmiştir. Anlatım sayesinde sanki kitap içerisinde olay yaşanıyor gibi en derinlere kadar hissedilmektedir.

Lisbon ailesinin başına gelen dramı, burada genç bir kız olmanın ne kadar zorlu olduğunu, bunları izleyen ve resmen taparcasına onlara hayran olan erkeklerin hislerini en sonuna kadar kitap içerisinde hissedeceksiniz. Her biri adeta iliklere kadar hissedilecek bir durum olacaktır. Kitap içerisinde anlaşılamayacak tek nokta ise genç kızların ölümleri olacak. Herkesin okuması kesinlikle gereken müthiş denecek kadar özel olan kitaplardan bir tanesidir. Kitabı okuduktan sonra herkesin filmini de izlemesi kesinlikle önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir