Ayşegül Devecioğlu Eserleri

Ayşegül Devecioğlu, 1956 yılında doğmuş, Türk yazardır. 1977 yılında üniversite eğitimi alırken henüz tamamlayamadan devrimci sol hareketlere katılması nedeniyle bırakmak zorunda kalmıştır. Evlilik yapmasının ardından 1986 yılında çeşitli basın ve yayın mecralarında yazılar yazmaya başlamıştır. Gazete ve dergi gibi mecralarda yazılarını yayımlayan Ayşegül Devecioğlu, televizyon sektöründe de farklı görevler almıştır.

Ayşegül Devecioğlu eserleri ilk olarak gazete ve dergilerde yayımlanmaya başlamış ve ilk kitabı olan “Kuş Diline Öykünen” 2004 yılında yayımlanmıştır. Böylelikle edebi hayatı başlayan Ayşegül Devecioğlu “Güzel Ölümün Öyküsü” ve “Ara Tonlar” adlı kitaplarını da ilerleyen yıllarda yayımlamıştır.

 Ayşegül Devecioğlu’nun Eserleri

Ayşegül Devecioğlu eserleri ilk olarak 2004 yılında yayımlanmaya başlamıştır ve günümüzde yayımlanmaya devam etmektedir. İlk kitabı “Kuş Diline Öykünen” 219 sayfalık bir romandır. Ardından “Kış Uykusu” adlı 85 sayfalık ve çeşitli öyküleri anlatan kitabı 2010 yılında yayımlanarak öykü severlere sunulmuştur. Bir yıl kadar sonra 2011 yılının Eylül ayında yayımlanan kitabı “Başka Aşklar”, yine çeşitli öyküleri anlatan 100 sayfalık bir hacme sahip, okuyucuların kısa sürede bitirerek tekrar tekrar okuyabileceği bir kitaptır. Ayşegül Devecioğlu eserleri 2015 yılında yayımladığı “Ara Tonlar” roman kitabı ile devam etmiştir.

Bu romanı da yine okuyucuların kısa sürede okuyabileceği, 208 sayfalık kısa bir romandır. Okuyanların uzun süre kitaplıklarında yer edinecek bu roman, 2016 yılının Nisan ayında yayımlanan “Ağlayan Dağ Susan Nehir” isimli roman kitabı ile oldukça benzer özelliklere sahiptir. 259 sayfalık bu roman Ayşegül Devecioğlu’nun genel tarzına uygun olarak yazdığı kitaplardan birisidir. 2019 yılının Ekim ayında yayımlanan kitabı 128 sayfalık olup “Güzel Ölümün Öyküsü” adını verdiği son romanıdır. Henüz yayımladığı yeni bir kitabı bulunmaya Ayşegül Devecioğlu’nun yayımlanan kitapları yukarıdakilerle sınırlı olmakla birlikte, İstanbul’da yaşamına devam ettiği için yeni kitaplar ile severlerine sürpriz yapabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir