Altar Kaplan Tüm Eserleri

İlkokul eğitimini Kütahya’da alan Altar Kaplan ortaokula da Kütahya’da başlamıştır. Lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’da lisans eğitimi almıştır. Lisans eğitimini de başarı ile tamamlayan yazar yüksek lisans ve doktora çalışmalarını İstanbul’da devam ettirmiştir. Bu çalışmalarını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde başarı ile tamamlamıştır.

Bu süreçte çeşitli akademik yazılar yazmıştır. Aynı zamanda köşe yazarlığı da yapan Altar Kaplan Papadopulos Apartmanı isimli ilk romanını 2015 yılında çıkartmıştır. 2015 Kasım ayında ise Halifeler Köyü isimli romanı yazmıştır. Bu romanında Osmanlı İmparatorluğu dönemini anlatmıştır. Bu dönemde köy yaşantısına değinen yazar kadılar ve mutasarrıflar gibi şahsiyetlerden bahsetmiştir. Ayrıca eşraf ve âyan ile köylü ilişkilerini de bu eserinde işlemiştir.

Altar Kaplan Tüm Eserleri Nelerdir?

2016 yılının Nisan ayında çıkardığı Aloda isimli eserini lipogram tekniği ile yazmıştır. Bu eserde kullandığı teknik ile eser isminde olan “o” harfi dışında “o” harfi kullanmamıştır. İki Nehir Arası isimli eseri ise 2019 yılının şubat ayında çıkmıştır. Bu eserde olaylar İkinci Dünya Savaşı sırasında gerçekleşmektedir.

Almanya’nın Doğu cephesindeki bir askeri konu almaktadır. Bu asker ile Frankfurt’da yaşayan eşi arasındaki mektuplaşmaları eserde işlemiştir. Bu eserini metin-resim kurgusu ile ilerletmiştir. Altar Kaplan eserleri ile okurlarının gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Usta yazarlığı sayesinde kısa sürede adını duyurmayı başarmıştır. Eserleri birçok gence de edebiyatı sevdirmiştir. Farklı teknikler kullanarak yazdığı eserlerinde kendine ait özgün bir dil edinmeyi başarmıştır. Yazarlığa ve edebiyata oldukça ilgi duymaktadır.

Yazarlık yaparken farklı alanlarla da ilgilenmektedir. Sanata büyük bir yakınlık duymaktadır. Fotoğrafçılık sanatı ile de yakından ilgilidir. Yazarlık ile beraber fotoğraf ile de uğraşan ünlü yazar gelir uzmanlığı yapmaktadır. Gelir uzmanlığı görevini İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı’nda yürütmektedir. Yazarlık konusunda oldukça yetenekli birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir