Ali Nar Tüm Eserleri

Ali Nar 1938 yılında Hasankale’de dünyaya gelmiştir. 1950 yılında ailesi Yozgat’a göçmüştür. Liseye  1953  yılında başlamıştır. Okuduğu lise Kayseri İmam Hatip lisesidir.  1959 yılında Erzurum’da eğitim hayatına devam etmiş ve mezun olmuştur.

Eğitim hayatına İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nde devam etmiştir. 1964 yılında buradan başarı ile mezun olmuştur. Farklı illerde imamhatip liselerinde çalışmıştır. Bu liselerde öğretmenlik görevini yerine getirmiştir. İşi gereği Diyarbakır ve Erzincan’da yaşamıştır. Ardından İzmit ve İstanbul’da öğretmenlik yapmıştır. 1990 yılında emekliye ayrılmıştır.

Ali Nar Dünya İslamî Edebiyat Birliğinin bir üyesidir. Bu birlikte Türkiye temsilcisi olarak yer almıştır. Ünlü yazarın ilk şiiri “Su” 1961 yılında yayınlanmıştır. Ali Nar’ın “Fetih” isimli kitabı ilk kitabıdır ve bu kitap 1975 yılında yayınlanmıştır. Farklı dergilerde yazılar yayınlayan yazar Millî Gazete’de de yazılarını okurları ile buluşturmuştur. Yeni Devir Dergisi ve Vahdet Dergisi gibi dergilerde yazarlık yapmıştır.

Ali Nar Tüm Eserleri Hangileridir?

Klasik ve Modern Arapça dilinde farklı çeviriler yapmıştır. Türk ve işlem dünyasındaki ilk bilim-kurgu eserinin yazarıdır. Uzay Çiftçileri isimli bu ilk bilim-kurgu kitabı G.O.R.A isimli Türk yapımı filme de ilham kaynağı olmuştur.

Bu konudaki muhalefetini Dinlerarası Diyalog Fitnesi isimli kitabı ile dile getiren ünlü yazar bu konudaki tavrını net bir şekilde yazmıştır. 16 Temmuz 2015 yılında hayata gözlerini yummuştur. Ali Nar çoklu organ yetmezliği nedeni ile Fatih Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi görmekteydi. Yazar eserleri ile birçok gence ilham kaynağı olmuştur. Farklı alanlardaki çalışmaları ve yazıları ile okurların dikkatini çekmiştir. Usta yazar edebiyata olan katkıları ile rahmetle anılmaktadır.

Türk edebiyatına katmış oldukları Ali Nar’ın önemli mirasları arasındadır. Yazar kendine has bir okur kitlesi edinmeyi de başarmıştır. Eserleri ile sonraki yazarlara ilham kaynağı olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir