Alexander McCall Smith- Bir Numaralı Kadınlar Dedektiflik Bürosu

İngiliz yazar bu eserinde okurlarına gerçekten sanatsal değeri çok yüksek bir ürün sunmuş. Herkesin kesinlikle okumak isteyeceği bu kitapta dedektiflik konusu çok başarılı bir şekilde işlemiş. Kitabı okumaya başladığınız andan itibaren sizi derinine çeken bir hikaye ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

 Popülerliği epey yüksek olan yazar Alexander McCall Smith bu başarıyı nasıl elde ettiğini bir kez daha bu kitabı okuduktan sonra anlıyoruz. Kitabı okuyanların kitaplıklarında ayrı bir yerde özenle saklayıp değer vereceği bu kitabı hayatlarının ileri ki dönemlerinde yakınlarına fazlaca tavsiye edeceğinden eminim. Kimi insanın zaman zaman sıkıldığı kitap okuma konusunda konunun sürükleyiciliği insanı dış dünyadan uzaklaştırıp tamamen hikayenin içine alıyor.

Kitabın yazım dili ve sözcüklerin dikkatlice seçilmiş bir şekilde detaylı sıralanışı bu eseri özelleştiriyor. Okurları için tercih edilemeyecek bir eser. Yazarın daha önce hiç kitabını okumamış biri bu kitabı okuduktan sonra kesinlikle diğer kitaplarını merak edip okuyacaktır ve en önemlisi de çevresindeki insanlara bu kitabı tavsiye edecektir. Yazarın başarılarının devamının geleceği herkesten tarafından olağan karşılanabilecek bir durum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir