Aklını En İyi Şekilde Kullan – Tony Buzan

Tony Buzan tarafından yazılan Aklını En İyi Şekilde Kullan kitabı içerik olarak her şeyi ile kendisine çeken bir eser denilebilir. Oldukça ilgi çekici bir yanının olmasının yanı sıra büyüleyici ve bilgilendirici bir yapıda olması herkesin kesinlik ile okumasına etki etmektedir.

Yazarın oldukça sade ve akıcı bir dil kullanması aslında yedisinden yetmişine kadar herkesin rahat bir şekilde okumasına yardımcı olmaktadır. Eğer bu zamana kadar okumamış kim kaldıysa o kadar farklı olan bilgilerden mahrum kalmamak adına en kısa sürede temin ederek okuması gereken kitaplardan bir tanesi denilebilir.

Aklını En İyi Şekilde Kullan Üslup Ve İçeriği

Aklını En İyi Şekilde Kullan kitabı içerisinde oldukça farklı bilgiler yer alıyor ve bizlere çok farklı öğretici noktalar katıyor. İnsanların yanlış olarak bildikleri çoğu şeyi buradan öğrenecekler ve aslında düzelterek hayatları üzerinde birçok olumlu etki katacaklardır.

Bu yüzden okunması gereken kesin kitaplardan bir tanesi olması gerekir. İçerisinde normal şartlarda insanların beyin kapasitelerinin yüzde birlikten dahi az olacak şekilde kısmının kullandığımız biliniyor. Fakat bu noktada kitabı okuduktan sonra kullanılmayan bu kısımları muazzam bir şekilde nasıl değerlendirecek olduğumuzu da etkili bir şekilde öğreniyoruz. Kitap içerisinde hayatımızdaki birçok şeyi olumlu bir şekilde geliştirmemiz adına ip uçları yer alıyor.

Hafıza kısmında yer alan temel kapasite durumları aynı zaman içerisinde olaylardan isimlere, yüzlerden farklı durumlara kadar akılda tutma konusunda nasıl bir özel beceri kazanılacak olduğu gösteriliyor. Bu da hayatın daha kolay bir hale gelmesi için önemli adımlardan bir tanesi. Dinleme kısmı hayatımızın en büyük eksikliklerinden bir tanesi olmaktadır. Kitap içerisinde yer alan bu kısım aslında söylenen sözleri akıl içerisinde daha iyi tutmamız için gerekli ip uçlarının neler olduğu da etkili bir dil ile anlatılıyor. Herkesin baktığı fakat herkesin her şeyi göremediği zaman dilimlerinde gözlerin daha net, iyi bir analiz yapıcı, kapsamlı, çabuk işler bir yapıda olmasının yanı sıra daha çözümleyici  bir şekilde olaylara bakmanın nasıl olduğunu gösterir. Mantık kısmı içerisinde yer alan hem çözümleme hem karar verme durumları için gerekli olan yetiler ile mantığın nasıl birleşecek olduğu baştan sona kadar özel bir şekilde aktarılır. En sın kısımda yer alan matematiksel beceri günlük hayatta herkesin zorluk çektiği durumlardan biridir. İşte bu anlarda basit teknikler sayesinde karmaşık toplama, çarpma, bölme ya da çıkarma işlemlerini saniye içerisinde çözmenin ne kadar rahat olacağı aktarılıyor.

Oldukça farklı ve ilginç olan bilgiler ile bir araya getirilen kitap beynin hem sağ hem de sol tarafını aktif bir şekilde kullandıracak. Sadece bu da değil bir yandan beynin alt ve üst kısmını da kullanarak ne kadar kolay olan zihinsel işlemleri, hızlı okuma ve not alma gibi teknikleri içerisinde barındırıyor. Kitap sayesinde günlük hayat içerisinde istenen rahatlık adeta her şeyi hızlı bir şekilde uygulamak adına önemli bir detay olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir