Ahmed Günbay Yıldız Tüm Eserleri

1947 yılında Tokat’ın Reşadiye ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ünlü yazar Reşadiye ilçesine bağlı Kızılcaören köyünde doğdu. Annesi Saniye Hanım ve Babası Haydar Bey’dir. On yaşına kadar köyde yaşayan yazar eğitimini de burada almıştır. Sonraki yıllarda ise babasının işleri dolayısıyla Ankara’ya taşındı. Eğitim hayatına Ankara’da devam eden Ahmed Günbay Yıldız,Hüseyin Gülloğlu Ortaokulu’nu okudu. Ardından Yeni Mahalle Lisesi’ni başarı ile bitirdi.

 Ankara’da yaşarken edebiyat ile ilgilenmeye başlayan ünlü yazar ilk şiirlerini burada yazmıştır. Şair olarak başladığı edebiyatta diğer edebi eserler ile de ilgilenmeye başladı. Farklı gazete ve dergilerde hikayeler yayınladı. Yazarın asıl tanınmasını sağlayan ise romanları oldu. Çiçekler Susmayınca kitabı ve Figan isimli kitabı oldukça ilgi gördü. Yanık Buğdaylar isimli romanı da okurlar tarafından oldukça beğenildi. Roman türünde karar kılan yazar bu alanda eserler vermeye devam etmiştir. Yazar bu eserleri ile kendine has bir okur kitlesine ulaşmıştır.

Ahmed Günbay Yıldız Tüm Eserleri Nelerdir?

Issız Evin Kedisi isimli eserinde evlenmeyi düşünen Berinay karakterinin yaşadıkları anlatılmaktadır. Ünlü yazar bu eserde intikam konusunu ilgi çekici bir olay örgüsü ve hikaye ile işlemiştir. Evlilik hayallerinin arkasında bir ihanete kurban giden kahraman yıllar sonra başkası ile evlendiğinde intikam ateşi dinmemiştir. İntikam için evlenmeyi düşündüğü kişinin şimdiki kızı ile kendi oğlunu yarım kalan hikayenin kahramanları yapmak ister.

Elliden fazla eser ile en üretken yazarlar arasında yerini alan Ahmed Günbay Yıldız diğer eserlerinde de farklı konular ve kendine has anlatımı ile okurlarının beğenisini kazanmıştır. Kendimi Unutup Sana Ağladım isimli 43. romanında ise yazar genç kahramanlar ile yola çıkmaktadır. Bu gençleri konu alırken genç okurların ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Geçmişte yapılan şeylerin geleceği nasıl etkileyebileceğini genç kahramanlar üzerinden anlatan yazar bu eseri ile de okurlarının beklentisini karşılamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir